Lité stavby GRIMBLOK


Již více jak dvacet let se věnujeme realizaci staveb, zateplovacím systémům a problematice kotvení fasád s vysokým zatížením obklady. Během této doby jsme v tomto odvětví zaznamenali významné změny zvyšující náklady, zejména nárůst požadavků na tepelnou ochranu budov, požární odolnost konstrukcí a vzrůstající složitost technologických řešení.

Všechny tyto poznatky vedly náš tým k myšlence inovativního přístupu k výstavbě nízkoenergetikcýh a pasivních rodinných a bytových domů. Výsledkem naší činnosti je patentově chráněná technologie stavebního modulárního systému GRIMBLOK, který byl ve spolupráci s odbornými institucemi úspěšně certifikován a uveden na český trh.

Velkoformátové instalace nosných zdí


Rodinné domy stavíme s využitím velkoformátových tvárnic GRIMBLOK s integrovaným zateplovacím systémem. Jedná se o nejefektivnější formu tepelné izolační ochrany stavebních konstrukcí. Jeho výhodou je absence mechanického kotvení nebo lepení tepelné izolace, což vytváří kompaktní obálku bez tepelných mostů, kondenzačních zón a minimalizuje rizika spojená s vlhkostí při používání cementových lepidel. Stavební modulární systém GRIMBLOK je navržen tak, aby dlouhodobě odolával extrémním teplotním výkyvům, působení mechanického zatížení, a to bez potřeby dalších konstrukčních úprav nebo kotvení.

Betonové jádro jako základ


Pro splnění náročných požadavků na výstavbu rodinných a bytových domů jsme se zaměřili na tyto klíčové aspekty: minimalizaci počtu vrstev konstrukce s cílem snížit rizika během výstavby a vytvoření stěnového bloku, který již nevyžaduje dodatečná izolační řešení. Souběžně řešíme přísné požadavky na požární odolnost staveb.

Nosnou částí v našem systému je akumulační a protipožární betonové jádro s nosnými pilíři, tvořené samozhutnitelným prostým betonem. Tento speciální beton je aplikován do asymetricky orientovaných izolačních tvárnic GRIMBLOK, které jsou navrženy tak, aby zajistily bezpečnou oporu ztraceného bednění při lití a vytvořily kompaktní stěny domu, a to v jedné technologické operaci.

Asymetrický izolační plášť s betonovým jádrem


Stavební systém GRIMBLOK přináší bezešvovou výstavbu domů s eliminací rizikových vertikálních i horizontálních spár. Tím se stává vysoce efektivním nejen z hlediska tepelných ztrát a akustické izolace, ale i z hlediska celkové ochrany konstrukce, včetně prevence před přehříváním. Díky speciální metodě instalace během výstavby vzniká monolitický plášť, který poskytuje stabilní základ pro možnost instalace těžkých obkladových systémů, jako jsou dřevo, kámen, keramika a další.

Pokud hledáte moderní a inovativní řešení pro stavbu domů, jsou systémy GRIMBLOK možnou cestou. V jednom technologickém principu nabízíme rychlou a ekonomickou výstavbu energeticky úsporných domů, tepelný a akustický komfort, garanci požární a mechanické odolnosti, nadstandardní životnost. Investujte do budoucnosti a využijte technologie GRIMBLOK při realizaci vašich stavebních projektů.

Tým společnosti GRIMBLOK s.r.o.

Jsme tady pro Vás a Vaše projekty.

Ing. František Karafiát

projektový manager
+420 734 318 629

frantisek.karafiat@grimblok.cz

Jiří Martinát

produktový manager
+420 736 693 646

jiri.martinat@grimblok.cz